Kolosy 2020 już niebawem!

Od 13 do 15 marca Gdynia stanie się podróżniczą stolicą Polski!

Jak co roku w marcu Gdynia będzie gościć wielkich i tych mniejszych podróżników. Impreza, która jak żadna inna w kalendarzu podsumowuje zeszłoroczne osiągnięcia od górskich szczytów aż po bezkresne oceany.

Gdynia Arena – serce festiwalu.

Kolosów, które przyjeżdzają tutaj juz po raz wtóry nie trzeba reklamować, a dla tych co jeszcze nie byli – można powiedzieć tylko jedno – Kolosy to chyba najlepszy powód aby przybyć nad polskie morze zimą.

Gdybym mial przygotować niekończącą listę dla których Kolosy są niepowtarzalnym wydarzeniem podróżniczym to zaczynała by się ona tak:

  • cała 3 dniowa impreza jest darmowa
  • atmosfera podczas której można spotkać Tych, których znamy i książki czytamy od Aleksandra Doby po Krzysztofa Wielickiego
  • dziesiątki prezentacji i prelekcji od małych salek seminaryjnych po główną halę Gdyni Arena
  • wielu wystawców sprzętu i wydawnictw, które oferują różne konkursy i wyjątkowe zniżki na swoje produkty i książki w czasie festiwalu

…… i wiele wiele innych, ale przede wszystkim historie i przygody Polaków wędrujących po całym świecie, zebranych w ten marcowy weekend pod jednym dachem.

Przybycie na Kolosy to sama przyjemność, nie trzeba być koniecznie z Trójmiasta aby być częścią spotkania wielkiej podróżniczej polskiej rodziny.

Dojazd pociągami do pobliskiej stacji Gdynia Główna, lub nawet samolotem z południa w Polski w korzystnym układzie piątek wieczór – niedziela wieczór – pozostają idealnymi rozwiązaniami dla nie zmotoryzowanych gości.

Na tych zaś, którzy przyjadą samochodami czekać będzie wielki parking położony tuż przy samej Gdynia Arenie.

Do zobaczenia w Gdyni!