Kto za tym stoi?

Ruszając z Lizbony do Krakowa

Stoję, a dokładnie mówię ja – Marcel Gawron z Krakowa.

Pomysł na podcast narodził się w mojej podróżniczej głowie 7 lat temu, ale wiele przygód i podróży przeciągało realizację projektu “Rozmowy Podróżniczej”.

Alpy Francuskie – Jezioro Bajkał – Nowy Jork

Na szczęście nie próżnowałem podróżniczo przez te lata zaliczając w mojej 28 letniej karierze prawie 90 krajów świata. Z czego prawie 30% na rowerze.

Rowerowo zwiedziłem większość krajów Europy, a mój najwierniejszy przyjaciel rower służył mi zawsze w tym pomocą.

Okres pracy w liniach lotniczych Qatar Airways

Przez prawie 3 lata byłem katarskim rezydentem, pracując dla lini lotniczych Qatar Airways. Latając samolotami ponad 100h w miesiącu miałem okazję w jednym tygodniu pić sake w poniedziałek w Tokio, kawę Paryżu w czwartek, a kończyć tydzień piwem na Manhattanie w Nowym Jorku, ale przede wszystkim pokonywać kolejne rowerowe kilometry w Afryce, Azji, czy Ameryce Północnej i Południowej i rzecz jasna na Bliskim Wschodzie – gdzie mieszkałem – w Katarze

Pracując w tym czasie z kolegami z ponad 130 krajów świata, zdobyłem ogromne doświadczenie z wieloma kulturami, ucząc się z najlepszego, bo z koleżeńskiego źródła.

Wraz z Panem Krzysztofem Wielickim na Kolosach w Gdyni

Od kilku lat jestem obecny jako uczestnik i gość na Kolosach w Gdyni, gdzie od 2019 roku rozpocząłem moją redakcyjną przygodę. Wcześniej miałem okazję współpracować z kilkoma redakcjami m.in. z Gościem Niedzielnym i bikeBoard.

Z tym zdobytym i ciągle zdobywanym doświadczeniem, będę prezentował Wam -moi drodzy Słuchacze – historie naszych polskich i zagranicznych podróżników, których będę gościł w moim podcaście – dzięki czemu będziecie w stanie odbyć wraz z Nami retrospekcyjne podróże po całym świecie w drodze do pracy, w domu, w czasie spaceru lub po prostu na rowerze 🙂

JANA – GANA – MANA!